به نام خدای مهربانترین ارزو  

غرفه معرفی دستاورها و محصولات فرهنگسرای تخصصی امام مهدی(عج) یزد در حاشیه نمایش بزرگ فصل شیدایی برپا شد. 

                                  

به نقل از خبرنگار فرهنگسرای تخصصی امام مهدی(عج)؛ همزمان با برگزاری نمایش بزرگ فصل شیدایی در یزد، نمایشگاه محصولات مجموعه‌های مذهبی و فرهنگی استان یزد نیز در حاشیه این نمایش مذهبی برپا شد. در این میان، فرهنگسرای تخصصی امام مهدی(عج) نیز همگام با سایر مؤسسات و نهادهای فرهنگی استان در این نمایشگاه شرکت نمود.

در غرفه فرهنگسرای تخصصی امام مهدی(عج) دستاورها و محصولات این مجموعه از قبیل کتب منتشر شده توسط انتشارات سیمای خورشید در معرض دید عموم قرار گرفت. همچنین ثبت نام مهد قرآن و عترت نسل سلمان وابسته به این مجموعه و طرح دانش‌آموزی تا انتها حضور نیز در این غرفه انجام گرفت. 

                                  

گفتنی است که فرهنگسرای تخصصی امام مهدی(عج) همچنین در این نمایشگاه غرفه‌ای را برای کودکان 3 تا 7 سال تدارک دیده بود که در آن با والدین خود به نقاشی با موضوع امام زمان(عج) می‌پرداختند. در پایان نیز کتاب «یکی یه دونه» اثر جدید انتشارات سیمای خورشید به کودکان مهدوی اهدا می‌گردید.

روابط عمومی فرهنگسرای تخصصی امام مهدی(عج) یزد


چهارشنبه ۱۶ اردیبهشت۱۳۹۴ :: 12:11 ::  نويسنده : فرهنگسرای تخصصی امام مهدی(عج) یزد

به نام خدای مهربان ترین آرزو   

کتاب «یکی یه دونه» توسط انتشارات سیمای خورشید وابسته به فرهنگسرای تخصصی امام مهدی(عج) یزد به چاپ رسید. 

                                

به نقل از خبرنگار فرهنگسرای تخصصی امام مهدی(عج)؛ انتشارات سیمای خورشید با همکاری موسسه فرهنگی پژوهشی مبلغین راه آینده با هدف تامین محتوای مناسب و ایجاد انگیزه در جهت افزایش جمعیت و فرزندآوری اقدام به تهیه و تنظیم این اثر نموده است.

«یکی یه دونه» با رویکرد ارائه راهکاری جهت تسهیل در امر  تربیت کودک و پیشگیری از برخی آسیب‌های ناشی از انزوا و تک‌فرزندی تهیه و تنظیم شده است. این کتاب، داستان زندگی کودکی تنهاست که از بی‌همزبانی و تنهایی در خانه رنج می‌برد و پس از تولد خواهر کوچکش از تنهایی درمی آید و زندگی شادی پیدا می‌کند. 

گفتنی است این کتاب در قطع خشتی و به تیراژ 5000 نسخه به چاپ رسیده است.

 لازم به ذکر است کتاب «من خدا را دوست دارم»، چهار جورچین با طرح‌های بومی و ملی، تهیه بسته بچه‌های آسمان و.... از دیگر آثاری است که توسط موسسه فرهنگی پژوهشی مبلغین راه آینده در حوزه کودک تهیه و تنظیم گردیده است.

روابط عمومی فرهنگسرای تخصصی امام مهدی(عج) یزد


به نام خدای مهربان ترین آرزو  

دکتر امین نظارات: از یک سو از ما اطلاعاتی را می‌گیرند تحلیل می‌کنند و شخصیت، سبک زندگی و تفکرات ما را برداشت می‌کنند، از سوی دیگر تغذیه فکری برای بچه‌های ما درست می‌کنند. 

                                 

به نقل از خبرنگار فرهنگسرای تخصصی مهدی(عج)؛ دکتر امین نظارات؛ عضو هیأت علمی دانشگاه پیام نور یزد در نشستی با حضور مهدی‌یاوران و اعضای کادر فرهنگسرای تخصصی امام مهدی(عج) یزد به بررسی آسیب‌های شبکه‌های اجتماعی پرداخت.

دکتر نظارات در ایتدا در تبیین ضرورت این بحث گفت: باید هشدار داده شود، وقنی داریم از ابزار و تکنولوزی استفاده می‌کنیم باید بدانیم چیست، چطور وارد شده و نیت پشت آن چیست؟ وی افزود: امروز نوع ارتباطات به شکلی شده که ما در یک شبکه اجتماعی هستیم و عضو و عنصرِ اصلی اجتماع؛ یعنی خانواده نیستیم. ما با گوشی، تبلت و... به یک شبکه بزرگ اجتماعی وصل هستیم و ده‌ها و صدها هزار نفر دوست در این شبکه‌ها داریم، مرتب ارتباط داریم و مطلب می‌گذاریم اما در خانواده‌ی خودمان نیستیم، در مهمانی‌ها هم به نوعی مشغول این شبکه‌های اجتماعی هستیم.


به نام خدای مهربان ترین آرزو 

فرهنگسرای تخصصی امام مهدی(عج) یزد برای چهارمین سال پیاپی میزبان طرح دانش‌آموزی تا انتها حضور می‌شود.

مسئول واحد دانش‌آموزی فرهنگسرای تخصصی امام مهدی(عج) در گفتگو با خبرنگار این مجموعه اظهار داشت: این طرح با محوریت آموزش مبانی مقدماتی مهدویت و ویژه دختران مقطع دبیرستان (دوره دوم) برگزار می‌گردد.

وی افزود: این طرح دانش‌آموزی برگزاری همایش‌های تخصصی، کلاس‌های آموزشی مبانی مهدویت، اردوهای داخل و خارج استان، کلاس‌های مهارتی شامل آموزش فتوشاپ، وبلاگ‌نویسی، کلیپ‌سازی، نویسندگی و... را در رأس برنامه‌های خود قرار داده است.

لازم به ذکر است که مخاطبان این طرح می‌توانند برای ثبت‌نام در این دوره نام و نام خانوادگی، نام مدرسه و مقطع تحصیلی خود را به شماره سامانه 30007227002035 ارسال نمایند یا با شماره تلفن‌های 36266770، 36264700 و 09103377933 تماس حاصل نمایند و به جمع مهدی‌یاوران بپیوندند.

گفتنی است که ثبت‌نام این دوره از دهم اردیبهشت ماه آغاز شده و تا نیمه خرداد ماه ادامه خواهد داشت.

روابط عمومی فرهنگسرای تخصصی امام مهدی(عج) یزد

 

به نام خدای مهربان ترین آرزو 
 
  مهد قرآن و عترت نسل سلمان، وابسته به فرهنگسرای تخصصی امام مهدی(عج) یزد برای سال تحصیلی 95-94 ثبت نام می‌نماید. 
 
 
 

به گزارش خبرنگار فرهنگسرای تخصصی امام مهدی(عج)؛ مهد قرآن و عترت نسل سلمان با رویکرد تربیت دینی برای سومین  سال متوالی از بین کودکان 3 تا 6 سال (دختر و پسر) برای سال تحصیلی 95 – 94 در سه شعبه‌ (خیرآباد، رحمت‌آباد و میبد) نوآموز می‌پذیرد.

 مهد قرآن و عترت نسل سلمان، مهدی با رویکرد تربیت دینی است که می‌کوشد با تمسک به قرآن و عترت کودکانی قرآنی و مهدی‌یاور تربیت نماید.

نجوم در قرآن، بازی با ریاضی و مکالمه عربی از جمله برنامه‌هایی است که در این مهد مورد توجه ویژه قرار می‌گیرد.

متقاضیان می‌توانند جهت ثبت‌نام روزهای یکشنبه، سه‌شنبه و پنج‌شنبه از ساعت 8 الی 12 به فرهنگسرای تخصصی امام مهدی(عج) واقع در خیابان سلمان، کوچه گازرگاه مراجعه نمایند. مهلت ثبت نام تا پایان خردادماه خواهد بود.

روابط عمومی فرهنگسرای تخصصی امام مهدی(عج)

 

 به نام خدای مهربان ترین آرزو

مسئول انتشارات سیمای خورشید وابسته به فرهنگسرای تخصصی امام مهدی(عج) از چاپ کتاب «ابصار» (آئین پاک چشمی و دوری از گناهان چشم) خبر داد. 

 

به گزارش خبرنگار فرهنگسرای تخصصی امام مهدی(عج)؛ «ابصار» عنوان کتابی است که به همت عباسعلی سلطانی و محمد داود نصیری‌الحسینی تالیف گردیده و توسط انتشارات سیمای خورشید، وابسته به فرهنگسرای تخصصی امام مهدی(عج) به چاپ رسیده است.

 عباسعلی سلطانی؛ مدیر روابط عمومی دانشگاه فرهنگ و هنر یزد و یکی از نویسندگان کتاب «ابصار» در این خصوص اظهار کرد: «ابصار» کتابی است که با مددگیری از آیات قرآن کریم، روایات معصومین(ع) و بحث‌های رواشناسی و علمی به یکی از مهم‌ترین اعضای بدن انسان؛ یعنی چشم پرداخته و آنچه این نعمت بزرگ وظیفه دارد را یادآوری نموده است. و سعی دارد کلیه گناهان و ثواب‌هایی که می‌توان با این دو عضو کوچک اما مهم انجام داد را به خوانندگان خود منتقل کند، تا اگر گرفتار گناهی از جانب چشمان خود هستند آن را ترک و اگر از ثوابی غافل‌اند آن را کسب نمایند.

گفتنی است در این اثر سعی شده علاوه بر نشان دادن راه و رسم پاک نگریستن، راهکارهایی نیز جهت ترک گناه چشم‌چرانی، مباحثی در خصوص حدّ و مرزهای بین محرم و نامحرم و داستان‌هایی بسیار زیبا از مقابله با نفس امّاره آورده شود، که امید است موجب تعالی مخاطبان خود گردد. 

                                               

پنجشنبه ۲۸ اسفند۱۳۹۳ :: 19:25 ::  نويسنده : فرهنگسرای تخصصی امام مهدی(عج) یزد
به نام خدای مهربان ترین آرزو

چاپ دوم فصل بذرپاشی (رهنمودهایی در تربیت کودک از بیانات امام خامنه‌ای‌)

با مقدمه حاج حسین یکتا

فصل بذرپاشی؛ رهنمودهایی در تربیت کودک از بیانات رهبر معظم انقلاب؛ امام خامنه‌ای(دامت برکاته)، توسط انتشارات سیمای خورشید وابسته به فرهنگسرای تخصصی امام مهدی(عج) یزد با مقدمه سردار حاج حسین یکتا به چاپ رسید.

به نقل از فرهنگسرای تخصصی امام مهدی(عج)؛ فصل بذرپاشی مجموعه‌ای از رهنمودهای امام خامنه‌ای(دامت برکاته) در باب تربیت فرزند است که چندی پیش برای اولین بار در کشور گردآوری شد و توسط انتشارات سیمای خورشید به چاپ رسید، اینک چاپ دوم این کتاب با مقدمه سردار حاج حسین یکتا؛ فرمانده قرارگاه خاتم‌الاوصیاء(عج) منتشر شده است. در این نوبت علاوه بر افزودن برخی عناوین و مطالب، مقدمه‌ای‌ خواندنی از سردار حاج حسین یکتا نیز به این اثر افزوده است. در بخشی از این مقدمه می‌خوانیم: «...امروز نیز جنگ است، اگر باور کنیم. جنگ، جنگ عقیده‌هاست و دعوا سر نیروها و امام عصر(ع) دوازده قرن است که منتظر نیروست. کودکانی که هر روز در خانه‌هایمان و اطراف ما سرگرم بازی‌اند می‌توانند هرکدام یک نیرو باشند و یک سرباز واقعی. امروز مهدی(ع) یارانی جهادگر می‌خواهد که چون زهرا(س) یار و یاور برای مولایش تربیت کند.»

فصل بذرپاشی در شش فصل به شرح زیر تدوین و تنظیم گردیده است: نقش خانواده در تربیت کودک، نقش آموزش و پرورش در تربیت کودک، تزکیه، تربیت و تعلیم، مانعی به نام غرب، ابزارهای تربیتی و خاطره‌ای از دوران کودکی رهبر انقلاب(دامت برکاته) بررسی نقش خانواده و آموزش و پرورش در تربیت، بررسی ویژگی‌هایی که می‌بایست در کودک شکل بگیرد، غرب چگونه در ذهن کودک ما اثر می‌گذارد، یک معلم واقعی کیست؟ و... از عناوینی است که در این چاپ به آن پرداخته شده است. در فصل پنجم این کتاب به ابزارهای تربیتی اشاره شده است: ابزارهایی چون استفاده از طلبه‌ها در کار تربیتی، قرآن، شعر قصه، فلسفه، زبان فارسی و بازی.

به نقل از مسعود پارسافر؛ پژوهشگر این اثر در این اثر فرهنگی، بایدها و نبایدهای تربیتی از منظر مقام معظم رهبری(مدظله) در حوزه وظایف والدین، آموزش و پرورش و دست‌اندرکاران تعلیم و تربیت کشور بیان شده است که می‌تواند راهنمای خوبی برای والدین، معلمان، مربیان پرورشی، فعالین فرهنگی و مسئولین آموزشی کشور باشد.

در بخشی از کتاب رهبر معظم انقلاب ذیل عنوان ظلم به کودک می‌فرمایند: «حقوق کودکان را تضییع نکنید، فقط هم به این نیست که انسان به آن‌ها محبت نکند نه، سوء تربیت‌ها، بی‌اهتمامی‌ها، نرسیدن‌ها، کمبود عواطف و از این قبیل چیزها هم ظلم به آنهاست.»

لازم به ذکر است که این اثر ارزنده این روزها در یادمان‌های شهدا در مناطق عملیاتی جنوب کشور؛ مشهد شهیدان گلگون‌کفن انقلاب اسلامی در غرفه‌های عرضه محصولات فرهنگی به علاقه‌مندان عرضه می‌گردد.

روابط عمومی فرهنگسرای تخصصی امام مهدی(عج)

به نام خدای مهربان ترین آرزو

سررسید نهج البلاغه با رویکرد مدیریت فرهنگی،ویژه مدیران و فعالان فرهنگی

اولین سررسید فرهنگسرای تخصصی امام مهدی(عج) با عنوان «سررسید نهج البلاغه با رویکرد مدیریت فرهنگی» ویژه مدیران و فعالان فرهنگی منتشر شد.

به نقل از خبرنگار فرهنگسرای تخصصی امام مهدی(عج)؛ در آستانه سال جدید انتشارات سیمای خورشید وابسته به فرهنگسرای تخصصی امام مهدی(عج) اولین سررسید این مجموعه ویژه سال 1394 شمسی(1437- 1436 قمری) را با عنوان «سررسید نهج البلاغه با رویکرد مدیریت فرهنگی» ویژه مدیران و فعالان فرهنگی منتشر نمود.در این سررسید که کاری از واحد پژوهش و انتشارات فرهنگسرای تخصصی امام مهدی(عج) است، هر هفته یکی از اصول مدیریت فرهنگی معرفی و با آوردن جملاتی از کتاب شریف نهج‌البلاغه به تبیین آن پرداخته شده است که بیانات مقام معظم رهبری(مدظله العالی) یا بخشی از شرح نهج البلاغه در آخر هفته مؤیدی بر آن است. همچنین در پایان هر ماه، بخشی از جملات امیرالمؤمنین(ع) در کتاب شریف نهج البلاغه با محوریت مدیریت فرهنگی که توسط مقام معظم رهبری(مدظله العالی) تفسیر و شرح داده شده، ذکر شده است.

همچنین در این سررسید نود فایده و ثواب خواندن دعای فرج همراه با دعای حضرت مهدی(عج)، دعای فرج و معرفی برخی مجموعه‌های فرهنگی جبهه انقلاب اسلامی آمده است.

شایان ذکر است کسانی که تمایل به دریافت این سررسید دارند می‌توانند با این شماره 09138533416 آقای حکیمیان(در ساعات اداری) تماس حاصل نمایند.

                                                                                                  

                    روابط عمومی فرهنگسرای تخصصی امام مهدی(عج) یزد

به نام خدای مهربان ترین آرزو

فرهنگسرای تخصصی امام مهدی(عج)  از محتوای داده‌نما (اینفوگرافی) نهم ربیع‌الاول  مسابقه‌ای در سطح کشوری (اینترنتی) و شهرستان یزد (پیامکی) از سوم دی‌ماه لغایت اول بهمن ‌ماه 93 برگزار ‌نمود که اسامی برندگان این مسابقه به شرح زیر می‌باشد:

1- فاطمه کریمیان- اصفهان، زرین شهر
2- گلچمن زمانی-  همدان، ملایر، روستای حسین آباد
3- محمد رضا مجیدی –  تهران
4- حسین کارگر – یزد
5- سیده زهرا رضوی بهابادی - بهاباد
6- اسماعیل دستجردی –  یزد

گفتنی است هدایای این دوستان اشتراک شش‌ماهه مجله مهدوی «امان» می‌باشد.


                                                                        روابط عمومی فرهنگسرای تخصصی امام مهدی(عج)

به نام خدای مهربان ترین آروز

فرهنگسرای تخصصی امام مهدی(عج) یزد سومین داده‌ نما (اینفوگرافی) خود را این بار با موضوع « نهم ربيع الاول روز تجديد بيعت با امام عصر(عج) » به چاپ رسانید.

این داده‌نما (اینفوگرافی) که در قالبی زیبا طراحی شده با تصويري از بيعت برخي از شيعيان قم با حضرت مهدي(عج) در آغازين روزهاي امامت ايشان مزين گرديده و با عهد خدا با انسان در عالم ذر آغاز می‌گردد، سپس به عهد با ائمه معصومین(ع) می‌پردازد و با بیعت و عهد با امام عصر(عج) در عصر غیبت و ظهور پایان می‌یابد. قابل توجه محبان امام زمان(عج)! کسانی می‌ توانند در عصر ظهور با امام زمان(عج) بیعت کنند که در عصر غیبت موارد بیعت را رعایت کرده باشند.

از محتوای این اینفوگرافی مسابقه‌ ای در سطح کشوری از آغاز ماه ربیع‌ الاول تا پایان این ماه؛ مصادف با سوم دي‌ ماه تا اول بهمن ‌ماه 93 برگزار می‌گردد. علاقه‌ مندان می‌توانند جهت شرکت در این مسابقه با مراجعه به صفحه ذکر شده و تکمیل مشخصات و پاسخ سوالات در این جشنواره شرکت و از ده ها هدایای ارزشمند آن بهره مند گردند . ان شاء الله

 

برای دیدن اندازه اصلی داده نما بر روی آن کلیک کنید

در یافت متن پی دی اف داده نما

ورود به صفحه مسابقه

   ........   مطالب قدیمی‌تر >>
درباره جشنواره

فرهنگسرای تخصصی امام مهدي (عجل الله تعالي فرجه الشريف) استان یزد جشنواره کشوری آخرین امید را با موضوعاتی نظیرامید و انتظار ،وظایف منتظران، انواع انتظار و موضوعات آزاد مهدوی در قالب آثاری همچون خوشنویسی ،نقاشی ،گرافیک ، عکس، هنرهای ادبی، وبلاگ نویسی و ... را در سال گذشته و جاری برپا نموده است.لازم به ذکر است فرهنگسرای تخصصی امام مهدي (عجل الله تعالي فرجه الشريف) استان یزد یک واحد مردمی است که با حضور افتخاری و ارزشمند دانشجویان و دانش آموزان و متخصصان مهدوی در حال فعالیت می باشد.