پنجشنبه ۲۸ اسفند۱۳۹۳ :: 19:25 ::  نويسنده : فرهنگسرای تخصصی امام مهدی(عج) یزد
به نام خدای مهربان ترین آرزو

چاپ دوم فصل بذرپاشی (رهنمودهایی در تربیت کودک از بیانات امام خامنه‌ای‌)

با مقدمه حاج حسین یکتا

فصل بذرپاشی؛ رهنمودهایی در تربیت کودک از بیانات رهبر معظم انقلاب؛ امام خامنه‌ای(دامت برکاته)، توسط انتشارات سیمای خورشید وابسته به فرهنگسرای تخصصی امام مهدی(عج) یزد با مقدمه سردار حاج حسین یکتا به چاپ رسید.

به نقل از فرهنگسرای تخصصی امام مهدی(عج)؛ فصل بذرپاشی مجموعه‌ای از رهنمودهای امام خامنه‌ای(دامت برکاته) در باب تربیت فرزند است که چندی پیش برای اولین بار در کشور گردآوری شد و توسط انتشارات سیمای خورشید به چاپ رسید، اینک چاپ دوم این کتاب با مقدمه سردار حاج حسین یکتا؛ فرمانده قرارگاه خاتم‌الاوصیاء(عج) منتشر شده است. در این نوبت علاوه بر افزودن برخی عناوین و مطالب، مقدمه‌ای‌ خواندنی از سردار حاج حسین یکتا نیز به این اثر افزوده است. در بخشی از این مقدمه می‌خوانیم: «...امروز نیز جنگ است، اگر باور کنیم. جنگ، جنگ عقیده‌هاست و دعوا سر نیروها و امام عصر(ع) دوازده قرن است که منتظر نیروست. کودکانی که هر روز در خانه‌هایمان و اطراف ما سرگرم بازی‌اند می‌توانند هرکدام یک نیرو باشند و یک سرباز واقعی. امروز مهدی(ع) یارانی جهادگر می‌خواهد که چون زهرا(س) یار و یاور برای مولایش تربیت کند.»

فصل بذرپاشی در شش فصل به شرح زیر تدوین و تنظیم گردیده است: نقش خانواده در تربیت کودک، نقش آموزش و پرورش در تربیت کودک، تزکیه، تربیت و تعلیم، مانعی به نام غرب، ابزارهای تربیتی و خاطره‌ای از دوران کودکی رهبر انقلاب(دامت برکاته) بررسی نقش خانواده و آموزش و پرورش در تربیت، بررسی ویژگی‌هایی که می‌بایست در کودک شکل بگیرد، غرب چگونه در ذهن کودک ما اثر می‌گذارد، یک معلم واقعی کیست؟ و... از عناوینی است که در این چاپ به آن پرداخته شده است. در فصل پنجم این کتاب به ابزارهای تربیتی اشاره شده است: ابزارهایی چون استفاده از طلبه‌ها در کار تربیتی، قرآن، شعر قصه، فلسفه، زبان فارسی و بازی.

به نقل از مسعود پارسافر؛ پژوهشگر این اثر در این اثر فرهنگی، بایدها و نبایدهای تربیتی از منظر مقام معظم رهبری(مدظله) در حوزه وظایف والدین، آموزش و پرورش و دست‌اندرکاران تعلیم و تربیت کشور بیان شده است که می‌تواند راهنمای خوبی برای والدین، معلمان، مربیان پرورشی، فعالین فرهنگی و مسئولین آموزشی کشور باشد.

در بخشی از کتاب رهبر معظم انقلاب ذیل عنوان ظلم به کودک می‌فرمایند: «حقوق کودکان را تضییع نکنید، فقط هم به این نیست که انسان به آن‌ها محبت نکند نه، سوء تربیت‌ها، بی‌اهتمامی‌ها، نرسیدن‌ها، کمبود عواطف و از این قبیل چیزها هم ظلم به آنهاست.»

لازم به ذکر است که این اثر ارزنده این روزها در یادمان‌های شهدا در مناطق عملیاتی جنوب کشور؛ مشهد شهیدان گلگون‌کفن انقلاب اسلامی در غرفه‌های عرضه محصولات فرهنگی به علاقه‌مندان عرضه می‌گردد.

روابط عمومی فرهنگسرای تخصصی امام مهدی(عج)

به نام خدای مهربان ترین آرزو

سررسید نهج البلاغه با رویکرد مدیریت فرهنگی،ویژه مدیران و فعالان فرهنگی

اولین سررسید فرهنگسرای تخصصی امام مهدی(عج) با عنوان «سررسید نهج البلاغه با رویکرد مدیریت فرهنگی» ویژه مدیران و فعالان فرهنگی منتشر شد.

به نقل از خبرنگار فرهنگسرای تخصصی امام مهدی(عج)؛ در آستانه سال جدید انتشارات سیمای خورشید وابسته به فرهنگسرای تخصصی امام مهدی(عج) اولین سررسید این مجموعه ویژه سال 1394 شمسی(1437- 1436 قمری) را با عنوان «سررسید نهج البلاغه با رویکرد مدیریت فرهنگی» ویژه مدیران و فعالان فرهنگی منتشر نمود.در این سررسید که کاری از واحد پژوهش و انتشارات فرهنگسرای تخصصی امام مهدی(عج) است، هر هفته یکی از اصول مدیریت فرهنگی معرفی و با آوردن جملاتی از کتاب شریف نهج‌البلاغه به تبیین آن پرداخته شده است که بیانات مقام معظم رهبری(مدظله العالی) یا بخشی از شرح نهج البلاغه در آخر هفته مؤیدی بر آن است. همچنین در پایان هر ماه، بخشی از جملات امیرالمؤمنین(ع) در کتاب شریف نهج البلاغه با محوریت مدیریت فرهنگی که توسط مقام معظم رهبری(مدظله العالی) تفسیر و شرح داده شده، ذکر شده است.

همچنین در این سررسید نود فایده و ثواب خواندن دعای فرج همراه با دعای حضرت مهدی(عج)، دعای فرج و معرفی برخی مجموعه‌های فرهنگی جبهه انقلاب اسلامی آمده است.

شایان ذکر است کسانی که تمایل به دریافت این سررسید دارند می‌توانند با این شماره 09138533416 آقای حکیمیان(در ساعات اداری) تماس حاصل نمایند.

                                                                                                  

                    روابط عمومی فرهنگسرای تخصصی امام مهدی(عج) یزد

به نام خدای مهربان ترین آرزو

فرهنگسرای تخصصی امام مهدی(عج)  از محتوای داده‌نما (اینفوگرافی) نهم ربیع‌الاول  مسابقه‌ای در سطح کشوری (اینترنتی) و شهرستان یزد (پیامکی) از سوم دی‌ماه لغایت اول بهمن ‌ماه 93 برگزار ‌نمود که اسامی برندگان این مسابقه به شرح زیر می‌باشد:

1- فاطمه کریمیان- اصفهان، زرین شهر
2- گلچمن زمانی-  همدان، ملایر، روستای حسین آباد
3- محمد رضا مجیدی –  تهران
4- حسین کارگر – یزد
5- سیده زهرا رضوی بهابادی - بهاباد
6- اسماعیل دستجردی –  یزد

گفتنی است هدایای این دوستان اشتراک شش‌ماهه مجله مهدوی «امان» می‌باشد.


                                                                        روابط عمومی فرهنگسرای تخصصی امام مهدی(عج)

به نام خدای مهربان ترین آروز

فرهنگسرای تخصصی امام مهدی(عج) یزد سومین داده‌ نما (اینفوگرافی) خود را این بار با موضوع « نهم ربيع الاول روز تجديد بيعت با امام عصر(عج) » به چاپ رسانید.

این داده‌نما (اینفوگرافی) که در قالبی زیبا طراحی شده با تصويري از بيعت برخي از شيعيان قم با حضرت مهدي(عج) در آغازين روزهاي امامت ايشان مزين گرديده و با عهد خدا با انسان در عالم ذر آغاز می‌گردد، سپس به عهد با ائمه معصومین(ع) می‌پردازد و با بیعت و عهد با امام عصر(عج) در عصر غیبت و ظهور پایان می‌یابد. قابل توجه محبان امام زمان(عج)! کسانی می‌ توانند در عصر ظهور با امام زمان(عج) بیعت کنند که در عصر غیبت موارد بیعت را رعایت کرده باشند.

از محتوای این اینفوگرافی مسابقه‌ ای در سطح کشوری از آغاز ماه ربیع‌ الاول تا پایان این ماه؛ مصادف با سوم دي‌ ماه تا اول بهمن ‌ماه 93 برگزار می‌گردد. علاقه‌ مندان می‌توانند جهت شرکت در این مسابقه با مراجعه به صفحه ذکر شده و تکمیل مشخصات و پاسخ سوالات در این جشنواره شرکت و از ده ها هدایای ارزشمند آن بهره مند گردند . ان شاء الله

 

برای دیدن اندازه اصلی داده نما بر روی آن کلیک کنید

در یافت متن پی دی اف داده نما

ورود به صفحه مسابقه

سه شنبه ۲۵ آذر۱۳۹۳ :: 13:44 ::  نويسنده : فرهنگسرای تخصصی امام مهدی(عج) یزد

به نام خدای مهربانترین آرزو

به مناسبت نهم ربیع‌الاول؛ روز آغاز امامت و ولایت ربیع الأنام؛ حضرت ولی عصر(عج)، فرهنگسرای تخصصی امام مهدی(عج) در جهت بزرگداشت و تبیین اهمیت این روز بزرگ اقدام به انتشار کتاب «بیعت در غربت» نمود.

این اثر که حاصل تلاش جمعی از مهدی‌یاوران فرهنگسرای تخصصی امام مهدی(عج) می‌باشد،‌ کوشش می کند به بررسی مسئله عهد و بیعت از عالم ذر تا زمان پیامبر(ص) و فرزندان بزرگوار شان به ویژه امام زمان((عج) در قبل و بعد ظهور) بپردازد. و خواننده را گام به گام با «ربیع‌الانام»؛ بهار آدمیان، همگام کند تا دل و دست به او بسپارد و تا بهاری دوباره از گزند خزان‌هایی که ایمانش را هدف می‌گیرند، در امان بماند؛ چرا که اکه اگر این عهد و بیعت را فراموش کند عهدالله و خلیفة‌الله زمان را فراموش کرده و سرانجامش قفس‌نشینی است و بس!

بر اساس این گزارش « بیعت در غربت» در 5 فصل طراحی شده است: فصل اول: عهد خدا با انسان. فصل دوم: تاریخچه بیعت از رسول اکرم(ص) تا امام یازدهم. فصل سوم: عهد و بیعت با امام دوازدهم(قبل از ظهور). فصل چهارم: عهد و بیعت با امام دوازدهم(بعد از ظهور) و فصل پنجم: نهم ربیع‌الاول.

به گفته مسئول روابط عمومی فرهنگسرای تخصصی امام مهدی(عج)  منبع مسابقه کتابخوانی جشنواره دانش‌آموزی «بیعت در غربت » نیز این کتاب خواهد بود.

در بخشی از این اثر آمده است: «ای همیشه دلدار ما، یادت هست آن روزهایی که هنوز پرده غیبت صغری خورشید وجودت را پنهان نکرده بود، جمعی از بزرگان قم را به حضور پذیرفتی... همان ها که فقط به نیت بیعت با تو آمده بودند و تو دست آن‌ها را میهمان دستان آسمانی ات کردی... ما نیز به پیروی از آن‌ها هر صبح در کلبه کوچک اعمال صالحمان چشم به سمت خورشید وجودت خیره می‌کنیم و چون آن آفتاب گردان‌های پرصفای ایرانمان با تو بیعت می‌کنیم..»

گفتنی است نهم ربیع‌الاول روز آغاز امامت حضرت صاحب الزمان(عج) و روز تجدید عهد و میثاق عاشقان و منتظران راستین با این یار غائب از نظر می‌باشد.کتاب «بیعت در غربت» اثر دیگری از فرهنگسرای تخصصی امام مهدی(عج) توسط انتشارات سیمای خورشید منتشر شد.

پنجشنبه ۲۹ آبان۱۳۹۳ :: 0:0 ::  نويسنده : فرهنگسرای تخصصی امام مهدی(عج) یزد

به نام خدای مهربانترین آرزو

جشنواره فرهنگی هنری بیعت در غربت (ویژه نوجوانان دختر 14 تا 18 سال)

جهت دریافت پوستر و متن دعای عهد (به همراه ترجمه) به لینک زیر مراجعه کنید.

متن دعای عهد (به همراه ترجمه)

آیین نامه جشنواره

به نام خدای مهربانترین آرزو

به اطلاع می رساند 532 نفر در این مسابقه شرکت کردند، که طی قرعه کشی به سه نفر جایزه اهدا می شود. 

 

اسامی برندگان:

1- حسینعلی ظفری، خراسان شمالی

2- معصومه مرتضی، سمنان

3- جواد علایی، تبریز

 

برندگان لطفاً مشخصات کامل (نام و نام خانوادگی، کد ملی، آدرس، کد پستی، شماره همراه و ثابت) خود را به آدرس akharinnomidd@gmail.com ارسال نمایند.

با تشکر

به نام خدای مهربانترین آرزو

ماه به تماشا ایستاده است، آسمان آغوش گشوده، اقاقیا سرود لبخند می خوانند، زمین سفره دل را زیر پای مولودهای خجسته شعبان گسترده است.

شعبان این بهار دلها از راه می رسد و با خود کوله باری از مغفرت را به همراه می آورد و جانهای تشنه را به سوی خود فرامی خواند تا به استقبالش آمده و دسته دسته بخشودگی را از دستان کریم آن بازستاند.

سلام خدا بر ماهی که فروزنده چراغ جانها و فانوس دلهاست.

سلام خدا بر شکوهمندترین فصل پارسایی.

احیا نیمه شعبان

سؤالات مسابقه

مهلت شرکت در مسابقه تا پایان ماه شعبان می باشد.

لطفا پاسخ سوالات را با ذکر مشخصات خود (نام و نام خانوادگی، شماره تماس و محل شهر خود) به ایمیل ما به آدرس akharinnomidd@gmail.com ارسال نمائید. موفق باشید.

به نام خدای مهربانترین آرزو

به اطلاع می رساند 358 نفر در این مسابقه پاسخ صحیح را ارسال نمودند، که طی قرعه کشی به سه نفر جایزه نقدی اهدا می شود.


اسامی برندگان:

1- رضا باستانی نامقی، مشهد

2- میثاق پور محمودیان اشکور، یزد

3- حسنعلی صادقی، فلاورجان


برندگان لطفا شماره کارت بانکی خود را به همراه مشخصات کامل و کد ملی به آدرس akharinnomidd@gmail.com ارسال نمایند.

درسنامه مهدویت دانشجویی (4 جلد) و انتظار سرخ، عنوان اولین کتاب های فرهنگسرای امام مهدی (عج) است که در فروردین ماه سال جاری توسط انتشارات سیمای خورشید به چاپ رسیده است.

این سیر مطالعاتی مبانی مهدویت توسط واحد پژوهش و انتشارات فرهنگسرای امام مهدی (عج) تهیه و تنظیم شده است.

به گزارش «آخرین امید»، درسنامه مهدویت دانشجویی دارای 22 فصل در قالب 3 جلد و 8 بخش در جلد چهارم تدوین و تنظیم شده است که عبارتند از:

    جلد اول: ضرورت پرداخت به مباحث مهدویت، امام مهدی در قرآن، منویات مقام معظم رهبری و ...

    جلد دوم: معرفت امام غائب، وظایف منتظران، شرایط و علائم ظهور، حکومت امام زمان(عج) و ...

    جلد سوم: جوان و مهدویت، منجی در ادیان، دشمن شناسی و ...

    جلد چهارم: مهندسی فرهنگی مهدوی


این درسنامه از دو جنبه حایز اهمیت است:

اول، مجموعه کامل و جامع و خلاصه برای دانشگاهیان و طلاب است تا در دوره های آشنایی با امام عصر(عج) و مهدویت مورد استفاده قرار گیرد و دوم، داشتن نگاهی نو و قاعده‌مند مسائل پیرامون مهدویت و آخرالزمان.

از ویژگی های دیگر مهم این درسنامه قابل فهم بودن آن برای عموم علاقه مندان است. لازم به ذکر است زمانی که تصمیم به تهیه درسنامه گرفته شد نیاز به یک مجموعه کامل و جامعی برای دانشگاهیان در این زمینه و به این شکل حس می شد.

به همراه این درسنامه کتاب انتظار سرخ (نوشته عاطفه امینی نسب) با موضوع انتظار در سیره شهدا انتشار یافت.

این مجموعه اکنون در انتشارات فرهنگسرای تخصصی امام مهدی (عج) یزد عرضه می شود.

علاقه مندان می توانند برای تهیه دوره کامل درسنامه با تلفن 3416-853-0913 تماس حاصل نمایند.

   ........   مطالب قدیمی‌تر >>
درباره جشنواره

فرهنگسرای تخصصی امام مهدي (عجل الله تعالي فرجه الشريف) استان یزد جشنواره کشوری آخرین امید را با موضوعاتی نظیرامید و انتظار ،وظایف منتظران، انواع انتظار و موضوعات آزاد مهدوی در قالب آثاری همچون خوشنویسی ،نقاشی ،گرافیک ، عکس، هنرهای ادبی، وبلاگ نویسی و ... را در سال گذشته و جاری برپا نموده است.لازم به ذکر است فرهنگسرای تخصصی امام مهدي (عجل الله تعالي فرجه الشريف) استان یزد یک واحد مردمی است که با حضور افتخاری و ارزشمند دانشجویان و دانش آموزان و متخصصان مهدوی در حال فعالیت می باشد.