به نام خدای مهربانترین آرزو

جشنواره فرهنگی هنری بیعت در غربت (ویژه نوجوانان دختر 14 تا 18 سال)

جهت دریافت پوستر و متن دعای عهد (به همراه ترجمه) به لینک زیر مراجعه کنید.

متن دعای عهد (به همراه ترجمه)

آیین نامه جشنواره

به نام خدای مهربانترین آرزو

به اطلاع می رساند 532 نفر در این مسابقه شرکت کردند، که طی قرعه کشی به سه نفر جایزه اهدا می شود. 

 

اسامی برندگان:

1- حسینعلی ظفری، خراسان شمالی

2- معصومه مرتضی، سمنان

3- جواد علایی، تبریز

 

برندگان لطفاً مشخصات کامل (نام و نام خانوادگی، کد ملی، آدرس، کد پستی، شماره همراه و ثابت) خود را به آدرس akharinnomidd@gmail.com ارسال نمایند.

با تشکر

به نام خدای مهربانترین آرزو

ماه به تماشا ایستاده است، آسمان آغوش گشوده، اقاقیا سرود لبخند می خوانند، زمین سفره دل را زیر پای مولودهای خجسته شعبان گسترده است.

شعبان این بهار دلها از راه می رسد و با خود کوله باری از مغفرت را به همراه می آورد و جانهای تشنه را به سوی خود فرامی خواند تا به استقبالش آمده و دسته دسته بخشودگی را از دستان کریم آن بازستاند.

سلام خدا بر ماهی که فروزنده چراغ جانها و فانوس دلهاست.

سلام خدا بر شکوهمندترین فصل پارسایی.

احیا نیمه شعبان

سؤالات مسابقه

مهلت شرکت در مسابقه تا پایان ماه شعبان می باشد.

لطفا پاسخ سوالات را با ذکر مشخصات خود (نام و نام خانوادگی، شماره تماس و محل شهر خود) به ایمیل ما به آدرس akharinnomidd@gmail.com ارسال نمائید. موفق باشید.

به نام خدای مهربانترین آرزو

به اطلاع می رساند 358 نفر در این مسابقه پاسخ صحیح را ارسال نمودند، که طی قرعه کشی به سه نفر جایزه نقدی اهدا می شود.


اسامی برندگان:

1- رضا باستانی نامقی، مشهد

2- میثاق پور محمودیان اشکور، یزد

3- حسنعلی صادقی، فلاورجان


برندگان لطفا شماره کارت بانکی خود را به همراه مشخصات کامل و کد ملی به آدرس akharinnomidd@gmail.com ارسال نمایند.

درسنامه مهدویت دانشجویی (4 جلد) و انتظار سرخ، عنوان اولین کتاب های فرهنگسرای امام مهدی (عج) است که در فروردین ماه سال جاری توسط انتشارات سیمای خورشید به چاپ رسیده است.

این سیر مطالعاتی مبانی مهدویت توسط واحد پژوهش و انتشارات فرهنگسرای امام مهدی (عج) تهیه و تنظیم شده است.

به گزارش «آخرین امید»، درسنامه مهدویت دانشجویی دارای 22 فصل در قالب 3 جلد و 8 بخش در جلد چهارم تدوین و تنظیم شده است که عبارتند از:

    جلد اول: ضرورت پرداخت به مباحث مهدویت، امام مهدی در قرآن، منویات مقام معظم رهبری و ...

    جلد دوم: معرفت امام غائب، وظایف منتظران، شرایط و علائم ظهور، حکومت امام زمان(عج) و ...

    جلد سوم: جوان و مهدویت، منجی در ادیان، دشمن شناسی و ...

    جلد چهارم: مهندسی فرهنگی مهدوی


این درسنامه از دو جنبه حایز اهمیت است:

اول، مجموعه کامل و جامع و خلاصه برای دانشگاهیان و طلاب است تا در دوره های آشنایی با امام عصر(عج) و مهدویت مورد استفاده قرار گیرد و دوم، داشتن نگاهی نو و قاعده‌مند مسائل پیرامون مهدویت و آخرالزمان.

از ویژگی های دیگر مهم این درسنامه قابل فهم بودن آن برای عموم علاقه مندان است. لازم به ذکر است زمانی که تصمیم به تهیه درسنامه گرفته شد نیاز به یک مجموعه کامل و جامعی برای دانشگاهیان در این زمینه و به این شکل حس می شد.

به همراه این درسنامه کتاب انتظار سرخ (نوشته عاطفه امینی نسب) با موضوع انتظار در سیره شهدا انتشار یافت.

این مجموعه اکنون در انتشارات فرهنگسرای تخصصی امام مهدی (عج) یزد عرضه می شود.

علاقه مندان می توانند برای تهیه دوره کامل درسنامه با تلفن 3416-853-0913 تماس حاصل نمایند.

یکشنبه 3 فروردین1393 :: 0:50 ::  نويسنده : فرهنگسرای تخصصی امام مهدی(عج) یزد

با بهاران روزی نو می رسد، و ما همچنان چشم به راه روزگاری نو.
اکنون که جهان و جهانیان مرده اند، آیا وقت آن نرسیده است که مسیحای موعود سر رسد؟
و یحیی الارض بعد موتها
" شهید سید مرتضی آوینی "

با آغاز فصل بهار پوستر اینفوگرافی پیوندهای بهار و امام زمان(عج) که از سوی فرهنگسرای تخصصی امام مهدی (عج) تهیه شده است، طراحی شد.

لازم به ذکر است، مسابقه ای
برگزار خواهد شد که علاقه مندان می توانند برای دستیابی به متن و شرکت در این مسابقه فایل زیر رو ذخیره و پاسخ سوالات را همراه با مشخصات خود (نام، نام خانوادگی، کد ملی، شهر، شماره تماس) به آدرس akharinnomidd@gmail.com ارسال فرمایند.

مهلت ثبت نام تا آخر ماه فروردین است.فراخوان استانی شعر یاس های منتظر

مهلت ارسال آثار : 93/1/5

زمان برگزاری :  12 /1/ 93

ارسال برای عموم آزاد است

هرشاعر فقط می تواند 2 اثر ارسال نماید.

تنها آثاری در داوری شرکت داده می شوند که با محوریت تلفیق مضمون انتظار و فاطمیه باشد.

شماره تماس جهت اطلاعات بیشتر:09130994039

آدرس دبیرخانه: یزد خیابان سلمان کوچه گازرگاه فرهنگسرای تخصصی امام مهدی (عج) پلاک 14

پست الکترونیک:yashaiemontazer@chmail.ir 

شماره فکس:03516264700

روابط عمومی فرهنگسرای تخصصی امام مهدی(عج)یزد

به نام خدای مهربانترین آرزو

ولادت پر برکت رحمة للعالمین رسول خدا محمد بن عبدالله (ص) و ولادت با برکت بنیان گزار  مذهب  تشیع امام جعفر صادق (ع) بر همه مسلمانان و حق جویان عالم مبارک.

به اطلاع می رساند از 714 نفرشرکت کننده در این مسابقه، تعداد 631 نفر پاسخ صحیح را ارسال نمودند که طی قرعه کشی در دو گروه 9 نفره اسامی برندگان به شرح ذیل می باشد:

 ردیفکد ثبت نامنام و نام خانوادگیاستان
183محسن مرادیفارس/شیراز
274حسین صفرپور درزیمازندران/بابل
3610علی دلاورفارس/لامرد
4398محمد حسن سالارييزد/ يزد
5129محمد مرادیتهران
6275سید مسعود کریمی یانه سریگلستان/گرگان
7485سودابه مجیدیتهران
8543محمدرضا آقابزرگیشهرکرد
985صدیقه مرادیفارس/شیراز
10531منیژه میرزاخانیشهرکرد
11620ایوب کشاورز هرمزگان
12231فاطمه شیخیزد/یزد
139اعظم خافیخراسان رضوی/مشهد
1449مریم بدیهیاصفهان/نجف آباد
1587ارمینا عربیتهران
1678مجید قدسیخراسان رضوی/تربت جام
1789فهیمه عطاییاردبیل/پارس آباد
18341سلطنت قره خانیفارس/اقلید

لازم به ذکر است فرهنگسرای تخصصی امام مهدي (عجل الله تعالي فرجه الشريف) یزد جهت اهدای جوایز با برندگان مسابقه تماس خواهد گرفت.

به نام خداي مهربانترين آرزو

با عرض سلام خدمت شما مهدی یاوران گرامی

پس از اتمام کار کمیته فنی و محتوایی، با توکل بر خدا و بر اساس موضوعات مطرح شده در این دوره، سه وبلاگ برگزیده انتخاب گردید که اسامی ایشان به شرح ذیل می باشد:

1- خانم زینب اسدی وبلاگ یوم الفرج

2-  آقای رحمن حیدری وبلاگ یا زهرا(س)

3-  آقای مسعود گلی وبلاگ مهدی دانلود

لازم به ذکر است برگزیدگان برای دریافت جوایز، شماره حساب یا شماره 16 رقمی کارت خود را به این آدرس، akharinnomidd@gmail.com ایمیل فرمایند.

با سپاس از تمام وبلاگ نویسانی که در این دوره شرکت کردند. 

موفق باشید.

نهاد خانواده مهمترین و اثرگذارترین نقش را در تربیت نسل منتظر دارد و مادران کانونی‌ترین نقش را برعهده دارند.با اشاره به رهنمود‌های مقام معظم رهبری در دیدار با بانوان مبنی بر احیای نگاه احترام‌ آمیز به زن و تاثیر زنان در تربیت نسل منتظر افزود: باید یکسری رویکردها برای تربیت نسل منتظر به لحاظ تربیتی که مهمترین آن در نهاد خانواده شکل می‌گیرد تعریف شود که زنان نقش اهم در این زمینه دارند چون تربیت نسل منتظر در خانواده و توسط بانوان شکل می‌گیرد.

انتظار حرکت، پویایی و آمادگی لازم برای رسیدن به آینده‌ای بهتر است. بنابراین انتظار پویا باید منجر به تربیت نسل منتظر شود و اگر این اتفاق بیفتد یک منتظر واقعی برای این حرکت عظیم و آینده‌ای سرشار از خوبی‌ها تربیت خواهد شد.«آنچه در سخنان ائمه ‌(ع) مشاهده می‌کنیم این است که انتظار باید همراه با حرکت بالنده، رشد و پویایی باشد» این انتظار بدون تردید در تربیت نسل منتظر نقش بسزایی خواهد داشت زیرا انتظار به معنای چشم‌ به راهی همراه با امید و تلاش است که به تربیتی آگاهانه و پیش‌ برنده منجر می‌شود.
از لحاظ تربیتی، تربیت نسل منتظر یعنی فراهم کردن زمینه‌های رشد و بالندگی استعداد‌های آدمی که انسان را برای فهم معانی برجسته و بالاتر در ادامه زندگی آماده می‌کند.«درک مفهوم بندگی خدا جز در سایه حکومت عدل مهدوی و قرار گرفتن در زمره یاران آن ذخیره الهی و راهی جز انتظار صحیح ندارد» وقتی سخن از تربیت نسل منتظر می‌شود منظور این است که افرادی برای آن حکومت عدل جهانی مهدوی تربیت شوند و خود را آماده ظهور آن حضرت و پیوستن به سپاه او کنند.

تربیت چنین نسلی به لحاظ تربیتی در نهاد خانواده شکل می‌گیرد و بانوان مهترین نقش را در این کانون مقدس دارند، زیرا هم به لحاظ عاطفه و محبت و هم به لحاظ رسالتی که در نظام خانواده دارند در تربیت نسل منتظر کانونی‌ترین نقش را بر عهده دارند.همچنان که مقام معظم رهبری فرمودند هنوز جایگاه واقعی زنان در نظام هستی برای مردم جا نیفتاده و دنیای غرب نگاه ابزاری نسبت به زنان دارد و شخصیت زن به معنای واقعی در جامعه بشری معین نشده است.

تربیت نسل منتظر از طریق نظام خانواده و به ویژه مادران محقق می‌شود.در این نوع تربیت عواطف و احساساتی همچون عشق‌ورزی، محبت شدید نسبت به محبوب و توجه همیشگی به آن خود را نشان می‌دهد به عنوان مثال در تربیت نسل منتظر باید در مرحله اول جنبه جذبه و کشش را تقویت کنیم به این معنا که یکی از اساسی‌ترین عوامل ارتباطی بین انسان‌ها که جذابیت ایجاد می‌کند عاطفه و مهربانی است که در نظام خانواده و تربیت نسل منتظر باید این معنا تقویت شود.

نظام خانواده باید این بعد عاطفی را در فرزندان به شدت تقویت کند تا در شرایط آرمانی حکومت امام عصر(عج) این جنبه‌های عاطفی قبل از حضور آن حضرت در نسل منتظر نهادینه و تقویت شود تا بتواند خود را در کنار امامی که همه مهربانی‌ها و زیبایی‌ها را در وجود خود دارد قرار دهد.

تقویت بعد دوستی نسبت به امام عصر (عج) از دیگر ویژگی‌های تربیتی در تربیت نسل منتظر می باشد و باید در بین نسل منتظر و امام عصر(عج) آن دوستی و محبت الهی حاکم شود و هرچه رتبه محبت بالا باشد اثر آن در دفاع و اعمال انسان بیشتر خواهد بود و رضایت آن حضرت را تامین خواهد کرد.

موضوع دیگر تقویت بعد ولایت پذیری و پیوند درونی به لحاظ اعتقادی نسبت به امام زمان(عج) است، یعنی نسل منتظر باید یک رابطه ولایی و حقیقی با امام خود برقرار کند. چرا که پیوند و ارتباط عمیق با امام عصر(عج) از مشخصه‌های امت اسلامی است و پایه‌های این مسئله از نهاد خانواده و تربیت نسل منتظر مستحکم می‌شود.

مرحله آخر در تربیت نسل منتظر ایجاد عشق ماندگار به آخرین ذخیره الهی است.این آخرین مرحله‌ای است که تمام محبت‌ها، ولایت و پیوندها در نهایت تبدیل به یک عشق حقیقی و ماندگار می‌شود و نسل منتظر خود را برای رسیدن به آن روز موعود آماده کرده و لحظه شماری می‌کند.

باید این عشق ماندگار به روز موعود و ظهور امام عصر(عج) را در جامعه منتظر احیا کنیم که احیای آن با انجام واجبات، ترک محرمات، دوستی با دوستان آن حضرت و دشمنی با دشمنانشان، رعایت اخلاق نیک، تقویت دوستی و علاقمندی به ایشان، توسل و ارتباط دائم با آن حضرت ایجاد می‌شود.

   ........   مطالب قدیمی‌تر >>
درباره جشنواره

فرهنگسرای تخصصی امام مهدي (عجل الله تعالي فرجه الشريف) استان یزد جشنواره کشوری آخرین امید را با موضوعاتی نظیرامید و انتظار ،وظایف منتظران، انواع انتظار و موضوعات آزاد مهدوی در قالب آثاری همچون خوشنویسی ،نقاشی ،گرافیک ، عکس، هنرهای ادبی، وبلاگ نویسی و ... را در سال گذشته و جاری برپا نموده است.لازم به ذکر است فرهنگسرای تخصصی امام مهدي (عجل الله تعالي فرجه الشريف) استان یزد یک واحد مردمی است که با حضور افتخاری و ارزشمند دانشجویان و دانش آموزان و متخصصان مهدوی در حال فعالیت می باشد.

امکانات سایت