سازمان بسیج هنرمندان استان یزد با همکاری بسیج اصناف و فرهنگسرای تخصصی امام مهدی (عج) ویژه برنامه یادواره شهدای «اوج هنر» را برگزار می کند.

سازمان بسیج هنرمندان استان یزد با همکاری بسیج اصناف و فرهنگسرای تخصصی امام مهدی (عج) ویژه برنامه یادواره شهدای «اوج هنر» را برگزار می کند. در فراخوان این طرح آمده است:

امام خامنه ای: پیکر مطهر و  معظم  شهیـد ان هرجا آرام گیرد ، یاد مبارک و آرام بخش و بهجت انگیز خود را در فضا می پراکند و صفا و معنویت می آفریند.

نشان در بی نشـان دارند اینان که برفراز شـانه های مردم آمدند تا حسینیـه امیـرچخمـاق با حمـاسه جـاودانـه شان سرفـرازتر و سربلند تر بر پهنه دارالعبـاده یزد بایستد و با افتخـار عطر رازهای بی نشانی را که در سینـه اش آرام گرفتـه اند زمزمه کند.

اینک فراخوان «اوج هنر» با نام و یاد هشت شهیـد گمنام امیرچخماق یزد ، شاعران را به سرودن شکوه جاودانه شان دعوت می کند.

افتتاحیه یادواره کشوری «اوج هنر»: دوم دی مـاه سال جاری همزمان با سالگـرد تدفین شهـدای گمنـام امیرچخماق با حضور شاعران برجسته استان یزد

اختتامیه: فروردین ماه سال آینده با حضور شاعران برگزیده از سراسر کشـور

محور موضوعی:  شهدای گمنام میدان تاریخی امیرچخماق و حضـور چشمگیر مرد م دارالعبـاده یزد

مهلت ارسال آثار: پایان دی ماه

بخش های جشنواره: 1- رباعی (حداقل 10 رباعی) 2- قالب کلاسیک (غزل ، مثنوی ، قصیده ، چارپاره و...)

جـوایز: به  آثار برتر نیم سکه بهار آزاد ی و تند یس یاد واره تعلق خواهد گرفت. همچنین آثار منتخب د ر مجموعه ای نفیس به چاپ خواهد رسید.

طریقه ارسال آثار:
رایانامه: owjhonar@gmail.com

پست خصوصی در وبلاگ انجمن شعر بسیج هنرمندان استان یزد: www.owjhonar.mihanblog.com

دورنگار : 03536284855

آدرس دبیرخانه جشنواره: یـزد _ خیابان سلمان _ کوچه گازرگاه _ فرهنگسرای تخصصی امام مهدی (عج)                                                                       

تلفن : 03536266770

تلفکس: 03536264700

ویژه برنامه یادواره شهدای «اوج هنر»

به نام خدای مهربانترین آرزو

برای دریافت ویژه نامه از لینک زیر استفاده کنید .

 

 

یکشنبه ۲۹ دی۱۳۹۲ :: 12:5 ::  نويسنده : فرهنگسرای تخصصی امام مهدی(عج) یزد

به نام خدای مهربانترین آرزو

ولادت پر برکت رحمته للعالمین رسول خدا محمد بن عبدالله (ص) و ولادت با برکت بنیان گزار  مذهب  تشیع امام جعفر صادق (ع) بر همه مسلمانان و حق جویان عالم مبارک.

به اطلاع می رساند از 714 نفرشرکت کننده در این مسابقه، تعداد 631 نفر پاسخ صحیح را ارسال نمودند که طی قرعه کشی در دو گروه 9 نفره اسامی برندگان به شرح ذیل می باشد:

 ردیفکد ثبت نامنام و نام خانوادگیاستان
183محسن مرادیفارس/شیراز
274حسین صفرپور درزیمازندران/بابل
3610علی دلاورفارس/لامرد
4398محمد حسن سالارييزد/ يزد
5129محمد مرادیتهران
6275سید مسعود کریمی یانه سریگلستان/گرگان
7485سودابه مجیدیتهران
8543محمدرضا آقابزرگیشهرکرد
985صدیقه مرادیفارس/شیراز
10531منیژه میرزاخانیشهرکرد
11620ایوب کشاورز هرمزگان
12231فاطمه شیخیزد/یزد
139اعظم خافیخراسان رضوی/مشهد
1449مریم بدیهیاصفهان/نجف آباد
1587ارمینا عربیتهران
1678مجید قدسیخراسان رضوی/تربت جام
1789فهیمه عطاییاردبیل/پارس آباد
18341سلطنت قره خانیفارس/اقلید

لازم به ذکر است فرهنگسرای تخصصی امام مهدي (عجل الله تعالي فرجه الشريف) یزد جهت اهدای جوایز با برندگان مسابقه تماس خواهد گرفت.

به نام خداي مهربانترين آرزو

با عرض سلام خدمت شما مهدی یاوران گرامی

پس از اتمام کار کمیته فنی و محتوایی، با توکل بر خدا و بر اساس موضوعات مطرح شده در این دوره، سه وبلاگ برگزیده انتخاب گردید که اسامی ایشان به شرح ذیل می باشد:

1- خانم زینب اسدی وبلاگ یوم الفرج

2-  آقای رحمن حیدری وبلاگ یا زهرا(س)

3-  آقای مسعود گلی وبلاگ مهدی دانلود

لازم به ذکر است برگزیدگان برای دریافت جوایز، شماره حساب یا شماره 16 رقمی کارت خود را به این آدرس، akharinnomidd@gmail.com ایمیل فرمایند.

با سپاس از تمام وبلاگ نویسانی که در این دوره شرکت کردند. 

موفق باشید.

به نام خداي مهربانترين آرزو

بدینوسیله به اطلاع کلیه وبلاگ نویسان مهدی یاور می رساند که ثبت نام دوره چهارم حلقه وصال تا تاریخ1392/09/10تمدید شد.


موفق باشید.

به نام خداي مهربانترين آرزو

بدینوسیله به اطلاع کلیه وبلاگ نویسان مهدی یاور می رساند که ثبت نام دوره چهارم حلقه وصال از تاریخ 92/7/1 آغاز و تا پايان آبان ماه ادامه دارد  و شما مهدی یاوران عزیز می توانید پس از عضویت در این حلقه کار خود را با محوریت موضوعات زیر آغاز کنید:

1. خانواده و تربیت مهدوی

2. اتصال بیداری اسلامی به مهدویت

3. موضوع آزاد مهدوی: امید و انتظار، راه های دوستی با امام زمان(عجل الله تعالی فرجه الشریف)


دوستان شرکت کننده در این طرح موظفند لوگوی جشنواره یا لینک سایت جشنواره آخرین امید به نشانی
http://akharinomid.ir را در وبلاگ خود قرار دهند در غیر اینصورت از داوری جشنواره حذف خواهند شد. پس از ثبت نام، كليه موارد مذكور در معيارهاي ارزيابي و آيين نامه داوري را مطالعه فرمايند.
موفق باشید
نهاد خانواده مهمترین و اثرگذارترین نقش را در تربیت نسل منتظر دارد و مادران کانونی‌ترین نقش را برعهده دارند.با اشاره به رهنمود‌های مقام معظم رهبری در دیدار با بانوان مبنی بر احیای نگاه احترام‌ آمیز به زن و تاثیر زنان در تربیت نسل منتظر افزود: باید یکسری رویکردها برای تربیت نسل منتظر به لحاظ تربیتی که مهمترین آن در نهاد خانواده شکل می‌گیرد تعریف شود که زنان نقش اهم در این زمینه دارند چون تربیت نسل منتظر در خانواده و توسط بانوان شکل می‌گیرد.

انتظار حرکت، پویایی و آمادگی لازم برای رسیدن به آینده‌ای بهتر است. بنابراین انتظار پویا باید منجر به تربیت نسل منتظر شود و اگر این اتفاق بیفتد یک منتظر واقعی برای این حرکت عظیم و آینده‌ای سرشار از خوبی‌ها تربیت خواهد شد.«آنچه در سخنان ائمه ‌(ع) مشاهده می‌کنیم این است که انتظار باید همراه با حرکت بالنده، رشد و پویایی باشد» این انتظار بدون تردید در تربیت نسل منتظر نقش بسزایی خواهد داشت زیرا انتظار به معنای چشم‌ به راهی همراه با امید و تلاش است که به تربیتی آگاهانه و پیش‌ برنده منجر می‌شود.

تربیت مهدویاز لحاظ تربیتی، تربیت نسل منتظر یعنی فراهم کردن زمینه‌های رشد و بالندگی استعداد‌های آدمی که انسان را برای فهم معانی برجسته و بالاتر در ادامه زندگی آماده می‌کند.«درک مفهوم بندگی خدا جز در سایه حکومت عدل مهدوی و قرار گرفتن در زمره یاران آن ذخیره الهی و راهی جز انتظار صحیح ندارد» وقتی سخن از تربیت نسل منتظر می‌شود منظور این است که افرادی برای آن حکومت عدل جهانی مهدوی تربیت شوند و خود را آماده ظهور آن حضرت و پیوستن به سپاه او کنند.

تربیت چنین نسلی به لحاظ تربیتی در نهاد خانواده شکل می‌گیرد و بانوان مهترین نقش را در این کانون مقدس دارند، زیرا هم به لحاظ عاطفه و محبت و هم به لحاظ رسالتی که در نظام خانواده دارند در تربیت نسل منتظر کانونی‌ترین نقش را بر عهده دارند.همچنان که مقام معظم رهبری فرمودند هنوز جایگاه واقعی زنان در نظام هستی برای مردم جا نیفتاده و دنیای غرب نگاه ابزاری نسبت به زنان دارد و شخصیت زن به معنای واقعی در جامعه بشری معین نشده است.

تربیت نسل منتظر از طریق نظام خانواده و به ویژه مادران محقق می‌شود.در این نوع تربیت عواطف و احساساتی همچون عشق‌ورزی، محبت شدید نسبت به محبوب و توجه همیشگی به آن خود را نشان می‌دهد به عنوان مثال در تربیت نسل منتظر باید در مرحله اول جنبه جذبه و کشش را تقویت کنیم به این معنا که یکی از اساسی‌ترین عوامل ارتباطی بین انسان‌ها که جذابیت ایجاد می‌کند عاطفه و مهربانی است که در نظام خانواده و تربیت نسل منتظر باید این معنا تقویت شود.

نظام خانواده باید این بعد عاطفی را در فرزندان به شدت تقویت کند تا در شرایط آرمانی حکومت امام عصر(عج) این جنبه‌های عاطفی قبل از حضور آن حضرت در نسل منتظر نهادینه و تقویت شود تا بتواند خود را در کنار امامی که همه مهربانی‌ها و زیبایی‌ها را در وجود خود دارد قرار دهد.

تقویت بعد دوستی نسبت به امام عصر (عج) از دیگر ویژگی‌های تربیتی در تربیت نسل منتظر می باشد و باید در بین نسل منتظر و امام عصر(عج) آن دوستی و محبت الهی حاکم شود و هرچه رتبه محبت بالا باشد اثر آن در دفاع و اعمال انسان بیشتر خواهد بود و رضایت آن حضرت را تامین خواهد کرد.

موضوع دیگر تقویت بعد ولایت پذیری و پیوند درونی به لحاظ اعتقادی نسبت به امام زمان(عج) است، یعنی نسل منتظر باید یک رابطه ولایی و حقیقی با امام خود برقرار کند. چرا که پیوند و ارتباط عمیق با امام عصر(عج) از مشخصه‌های امت اسلامی است و پایه‌های این مسئله از نهاد خانواده و تربیت نسل منتظر مستحکم می‌شود.

مرحله آخر در تربیت نسل منتظر ایجاد عشق ماندگار به آخرین ذخیره الهی است.این آخرین مرحله‌ای است که تمام محبت‌ها، ولایت و پیوندها در نهایت تبدیل به یک عشق حقیقی و ماندگار می‌شود و نسل منتظر خود را برای رسیدن به آن روز موعود آماده کرده و لحظه شماری می‌کند.

باید این عشق ماندگار به روز موعود و ظهور امام عصر(عج) را در جامعه منتظر احیا کنیم که احیای آن با انجام واجبات، ترک محرمات، دوستی با دوستان آن حضرت و دشمنی با دشمنانشان، رعایت اخلاق نیک، تقویت دوستی و علاقمندی به ایشان، توسل و ارتباط دائم با آن حضرت ایجاد می‌شود.

بنام خداي مهربانترين آرزو

با سلام و عرض ادب خدمت شما سروران گرامي

مفتخريم به اطلاع كليه عزيزان شركت كننده در سومين دوره از حلقه وصال برسانيم كه :

داوري نهايي اين دوره از حلقه وصال، از جمعه مورخ  ۱۵/۱۰/۱۳۹۱ به صورت رسمي و در دو مرحله فني و محتوايي آغاز مي گردد.

از كليه عزيزان شركت كننده خواهشمنديم بار ديگر ،آيين نامه حلقه وصال و معيار هاي ارزيابي را مطالعه فرموده و در موارد ذكر شده دقت داشته باشند زيرا در مرحله اول وبلاگ از لحاظ فني مورد بررسي قرار ميگيرد و بعد به كميته محتوايي تحويل داده خواهد شد.

به اميد موفقيت شما عزيزان

پاينده و ماندگار باشيد.


اللهم عجل الوليك الفرج

به نام خدای مهربانترین آرزو

با سلام به شما سروران و مهدی یاوران گرامی

بدینوسیله به اطلاع کلیه عزیزان وبلاگ نویس می رساند که دور سوم از حلقه وصال از تاریخ 91/7/29 آغاز و تا پايان آبان ماه ، ثبت نام ، ادامه دارد  و شما سروران می توانید پس از عضویت در این حلقه کار خود را با محوریت موضوع  زیر آغاز کنید.


سيماي اقتصادي حكومت امام مهدی(عج)دوستان شرکت کننده در این طرح موظفند لوگوی آخرین امید را در وبلاگ خود قراردهند و پس از ثبت نام ، كليه موارد مذكور در معيارهاي ارزيابي و آيين نامه داوري را مطالعه فرمايند .

لازم بذكر است كليه وبلاگهاي به روز شده در طول دوره بايد از طريق ارسال ايميل به آدرس  akharinnomidd@gmail.com  كار گروه داوري را از به روز بودن خود مطلع سازند.


اطلاعیه فوری !!

قابل توجه وبلاگ نویسان عزیز

مهلت ثبت نام و ارسال آثار سومین دوره حلقه وصال  تا پایان آذر ماه 1391 تمدید گردید.

به نام خدای مهربان ترین آرزو

با سلام خدمت شما دوستان و سروران مهدی یاور

به اطلاع کلیه عزیزان می رسانیم به علت تقاضای بسیاری از شرکت کنندگان مبنی بر آماده نبودن مطالب خود در جهت شرکت در جشنواره مهلت ثبت نام در دوره دوم حلقه وصال تا تاریخ پایان اسفند ماه سال 90 تمدید گردید و این تاریخ به هیچ وجهه قابل تمدید نخواهد بود و وبلاگ نویسان شرکت کننده در این حلقه باید موارد و نکات درج شده در قوانین طرح وصال را با دقت و توجه مطالعه و آن ها را رعایت کنند در غیر اینصورت امتیاز موارد مربوطه از آنها کسر خواهد شد.

لازم بذکر است :

وبلاگ هایی که لوگوی طرح حلقه وصال مندرج در سایت را در وبلاگ خود قرار نداده باشند از دور داوری حذف خواهند شد.

وبلاگ نویسان می توانند در هر سه موضوع چارت موضوعی کار کنند یا یکی از آنها را به انتخاب خود مورد مطالعه ، پژوهش و تحقیق قرار  دهند.

زمان اختتامیه این دوره متعاقبا در همین وبلاگ به اطلاع رسانده می شود.

 

موفق و پاینده باشید.

 

   ........   مطالب قدیمی‌تر >>
درباره جشنواره

فرهنگسرای تخصصی امام مهدي (عجل الله تعالي فرجه الشريف) استان یزد جشنواره کشوری آخرین امید را با موضوعاتی نظیرامید و انتظار ،وظایف منتظران، انواع انتظار و موضوعات آزاد مهدوی در قالب آثاری همچون خوشنویسی ،نقاشی ،گرافیک ، عکس، هنرهای ادبی، وبلاگ نویسی و ... را در سال گذشته و جاری برپا نموده است.لازم به ذکر است فرهنگسرای تخصصی امام مهدي (عجل الله تعالي فرجه الشريف) استان یزد یک واحد مردمی است که با حضور افتخاری و ارزشمند دانشجویان و دانش آموزان و متخصصان مهدوی در حال فعالیت می باشد.

امکانات سایت